 All Product > other > SiTIME  (SIT8208AI-G3-33E-26.000000X)
SiTIME SIT8208AI-G3-33E-26.000000X
PartNo:
SIT8208AI-G3-33E-26.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 200
Request Qty:
Description: OSC MEMS 26.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8208
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:26MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)