 All Product > other > SiTIME  (SIT8208AI-G1-33S-25.000000X)
SiTIME SIT8208AI-G1-33S-25.000000X
PartNo:
SIT8208AI-G1-33S-25.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 195
Request Qty:
Description: OSC MEMS 25.000MHZ SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:25MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)