SiTIME (SIT9120AC-1C3-25E156.250000X)
PartNo:
SIT9120AC-1C3-25E156.250000X
Manufacturers:
SiTIME
Qty:
195
Request Qty:
Description:
OSC MEMS 156.25MHZ LVPECL SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
SiT9120
Type:
MEMS (Silicon)
Frequency:
156.25MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
69mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:
0.031" (0.80mm)