 All Product > other > SiTIME  (SIT8209AC-2F-33E-148.500000X)
SiTIME SIT8209AC-2F-33E-148.500000X
PartNo:
SIT8209AC-2F-33E-148.500000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 194
Request Qty:
Description: OSC MEMS 148.50MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8209
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:148.5MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)