 All Product > other > SiTIME  (SIT9121AI-2D3-33E62.500000X)
SiTIME SIT9121AI-2D3-33E62.500000X
PartNo:
SIT9121AI-2D3-33E62.500000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 190
Request Qty:
Description: OSC MEMS 62.50MHZ LVDS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT9121
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:62.5MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)