 All Product > other > SiTIME  (SIT1532AI-J4-D26-32.768G)
SiTIME SIT1532AI-J4-D26-32.768G
PartNo:
SIT1532AI-J4-D26-32.768G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 190
Request Qty:
Description: OSC MEMS 32.768KHZ NANODRIVE SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT1532
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:32.768kHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability:+100ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height:0.024" (0.60mm)