 All Product > other > SiTIME  (SIT8008AI-82-33E-91.500000X)
SiTIME SIT8008AI-82-33E-91.500000X
PartNo:
SIT8008AI-82-33E-91.500000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 189
Request Qty:
Description: OSC MEMS 91.50MHZ H/LV-COMS SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:91.5MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)