 All Product > other > SiTIME  (SIT8209AI-21-33S-100.000000X)
SiTIME SIT8209AI-21-33S-100.000000X
PartNo:
SIT8209AI-21-33S-100.000000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 174
Request Qty:
Description: OSC MEMS 100.000MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8209
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:100MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)