 All Product > other > SiTIME  (SIT1602AI-11-18E-60.000000G)
SiTIME SIT1602AI-11-18E-60.000000G
PartNo:
SIT1602AI-11-18E-60.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 165
Request Qty:
Description: OSC MEMS 60.000MHZ H/LV-COMS SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:60MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):3.9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)