 All Product > other > SiTIME  (SIT1533AI-H4-D26-32.768G)
SiTIME SIT1533AI-H4-D26-32.768G
PartNo:
SIT1533AI-H4-D26-32.768G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 160
Request Qty:
Description: OSC MEMS 32.768KHZ NANODRIVE SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT1533
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:32.768kHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability:+100ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height:0.024" (0.60mm)