 All Product > other > SiTIME  (SIT8208AI-8F-33E-37.056000X)
SiTIME SIT8208AI-8F-33E-37.056000X
PartNo:
SIT8208AI-8F-33E-37.056000X
Manufacturers: SiTIME
Qty: 150
Request Qty:
Description: OSC MEMS 37.056MHZ SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:SiT8208
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:37.056MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.039" (1.00mm)