 All Product > other > SiTIME  (SIT1602AC-12-33E-4.000000G)
SiTIME SIT1602AC-12-33E-4.000000G
PartNo:
SIT1602AC-12-33E-4.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 143
Request Qty:
Description: OSC MEMS 4.000MHZ H/LV-COMS SMD
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:4MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.031" (0.80mm)