 All Product > other > SiTIME  (SIT8008AC-23-25E-25.000000G)
SiTIME SIT8008AC-23-25E-25.000000G
PartNo:
SIT8008AC-23-25E-25.000000G
Manufacturers: SiTIME
Qty: 137
Request Qty:
Description: OSC MEMS 25.000MHZ H/LV-COMS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:SiT8008
Type:MEMS (Silicon)
Frequency:25MHz
Function:Tri-State (Output Enable)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):4.2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:0.031" (0.80mm)