Connor-Winfield (HSM93-004.9152M)
PartNo:
HSM93-004.9152M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Qty:
134
Request Qty:
Description:
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS SMD
Product Information:
Packaging:
Tube
Series:
HSM9
Type:
XO (Standard)
Frequency:
4.9152MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
27mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Height:
0.055" (1.40mm)