Connor-Winfield (OX9143S3-020.0M)
PartNo:
OX9143S3-020.0M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Qty:
133
Request Qty:
Description:
OSC OCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
OX914xS3
Type:
OCXO
Frequency:
20MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±140ppb
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.556" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height:
0.312" (7.92mm) 5/16"