 All Product > other > Connor-Winfield  (DOC052F-019.44M)
Connor-Winfield DOC052F-019.44M
PartNo:
DOC052F-019.44M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 120
Request Qty:
Description: OSC OCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:DOC
Type:OCXO
Frequency:19.44MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppb
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.556" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height:0.312" (7.92mm) 5/16"