Connor-Winfield (P122-125.0M)
PartNo:
P122-125.0M
Manufacturers:
Connor-Winfield
Qty:
118
Request Qty:
Description:
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Product Information:
Packaging:
Cut Strip
Series:
P
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125MHz
Function:
Tri-State (Output Enable)
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):
90mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.059" (1.50mm)