 All Product > other > Connor-Winfield  (DOC020V-020.0M)
Connor-Winfield DOC020V-020.0M
PartNo:
DOC020V-020.0M
Manufacturers: Connor-Winfield
Qty: 118
Request Qty:
Description: OSC VCOCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Series:DOC
Type:VCOCXO
Frequency:20MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppb
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.556" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height:0.312" (7.92mm) 5/16"