Connor-Winfield (T602-020.0M)
PartNo:
T602-020.0M
Qty:
110
Request Qty:
Description:
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Frequency:
20MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±0.28ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
2.1mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.079" (2.00mm)