 All Product > Integrated Circuits > Amplifier ICs > Linear Technology  (LT6200CS6#TRMPBF)
Linear Technology LT6200CS6#TRMPBF
PartNo:
LT6200CS6#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1362
Request Qty:
Description: IC OPAMP BUFFER 165MHZ TSOT23-6
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Amplifier Type:Buffer
Number of Circuits:1
Output Type:Rail-to-Rail
Slew Rate:50 V/μs
Gain Bandwidth Product:165MHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:23μA
Voltage - Input Offset:2.5mV
Current - Supply:20mA
Current - Output / Channel:90mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C