 All Product > Integrated Circuits > Amplifier ICs > Linear Technology  (LT1809CS6#TRMPBF)
Linear Technology LT1809CS6#TRMPBF
PartNo:
LT1809CS6#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1116
Request Qty:
Description: IC OPAMP GP 180MHZ RRO TSOT23-6
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Amplifier Type:General Purpose
Number of Circuits:1
Output Type:Rail-to-Rail
Slew Rate:350 V/μs
Gain Bandwidth Product:180MHz
-3db Bandwidth:320MHz
Current - Input Bias:12.5μA
Voltage - Input Offset:800μV
Current - Supply:15mA
Current - Output / Channel:85mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C