 All Product > Integrated Circuits > Amplifier ICs > Linear Technology  (LTC6101HVBIS5#TRMPBF)
Linear Technology LTC6101HVBIS5#TRMPBF
PartNo:
LTC6101HVBIS5#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 884
Request Qty:
Description: IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT)
Slew Rate:-
Gain Bandwidth Product:200kHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:100nA
Voltage - Input Offset:150μV
Current - Supply:350μA
Current - Output / Channel:1mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):5 V ~ 100 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C