 All Product > Integrated Circuits > Amplifier ICs > Linear Technology  (LTC6101HVAIMS8#PBF)
Linear Technology LTC6101HVAIMS8#PBF
PartNo:
LTC6101HVAIMS8#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 658
Request Qty:
Description: IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP
Product Information:
Packaging:Tube
Series:-
Amplifier Type:Current Sense
Number of Circuits:1
Output Type:-
Slew Rate:-
Gain Bandwidth Product:200kHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:100nA
Voltage - Input Offset:85μV
Current - Supply:350μA
Current - Output / Channel:1mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):5 V ~ 100 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)