 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Linear Technology  (LTC1726ES8-2.5#PBF)
Linear Technology LTC1726ES8-2.5#PBF
PartNo:
LTC1726ES8-2.5#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1269
Request Qty:
Description: IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-SOIC
Series:-
Type:Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored:3
Output:Open Drain or Open Collector
Reset:Active Low
Reset Timeout:Adjustable/Selectable
Voltage - Threshold:2.337V, 3.085V, Adj
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)