Linear Technology LTC2909IDDB-3.3#TRMPBF
PartNo:
LTC2909IDDB-3.3#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 674
Request Qty:
Description: IC MONITOR PREC 3.3V 8-DFN
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Type:Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored:3
Output:Open Drain or Open Collector
Reset:Active Low
Reset Timeout:Adjustable/Selectable
Voltage - Threshold:2.921V, Adj, Adj
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C