Linear Technology LTC6652AHMS8-2.048#PBF
PartNo:
LTC6652AHMS8-2.048#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 3507
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 2.048V 8MSOP
Product Information:
Packaging:Tube
Series:-
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.048V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:5ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:2.1ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:2.7 V ~ 13.2 V
Current - Supply:560μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)