 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Linear Technology  (LT1009CZ#PBF)
Linear Technology LT1009CZ#PBF
PartNo:
LT1009CZ#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 2927
Request Qty:
Description: IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
Product Information:
Packaging:Bulk
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:10mA
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:400μA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)