Linear Technology LT6660HCDC-3.3#TRMPBF
PartNo:
LT6660HCDC-3.3#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 2624
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 3.3V 3DFN
Series:-
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:20mA
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:4ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:4ppmrms
Voltage - Input:5.8 V ~ 30 V
Current - Supply:220μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)