 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Linear Technology  (LT1009IS8#PBF)
Linear Technology LT1009IS8#PBF
PartNo:
LT1009IS8#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1966
Request Qty:
Description: IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC
Product Information:
Packaging:Tube
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:10mA
Tolerance:±0.4%
Temperature Coefficient:35ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:400μA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)