Linear Technology LT6660KCDC-2.5#TRMPBF
PartNo:
LT6660KCDC-2.5#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1867
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 2.5V 3DFN
Series:-
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:20mA
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:4ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:4ppmrms
Voltage - Input:5 V ~ 30 V
Current - Supply:175μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)