Linear Technology (LTC6652BHMS8-2.048#PBF)
PartNo:
LTC6652BHMS8-2.048#PBF
Description:
IC VREF SERIES 2.048V 8MSOP
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.048V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:
2.1ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Voltage - Input:
2.7 V ~ 13.2 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)