Linear Technology LT1460KCS3-3.3#TRMPBF
PartNo:
LT1460KCS3-3.3#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1295
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:40mA
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:4μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:4μVrms
Voltage - Input:4.2 V ~ 20 V
Current - Supply:220μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)