Linear Technology LT1790BIS6-2.5#TRMPBF
PartNo:
LT1790BIS6-2.5#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1279
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 2.5V SOT23-6
Product Information:
Packaging:
Series:Alternate Packaging
Reference Type:-
Output Type:Series
Voltage - Output (Min/Fixed):Fixed
Voltage - Output (Max):2.5V
Current - Output:-
Tolerance:5mA
Temperature Coefficient:±0.1%
Noise - 0#1Hz to 10Hz:25ppm/°C
Noise - 10Hz to 10kHz:32μVp-p
Voltage - Input:48μVrms
Current - Supply:3 V ~ 18 V
Current - Cathode:60μA
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40°C ~ 85°C (TA)