Linear Technology LT6656BIS6-3.3#TRMPBF
PartNo:
LT6656BIS6-3.3#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1000
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 3.3V TSOT23-6
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:30μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:3.8 V ~ 18 V
Current - Supply:1.5μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)