Linear Technology LT6654BHS6-3.3#TRMPBF
PartNo:
LT6654BHS6-3.3#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 992
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 3.3V TSOT23-6
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:10mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:1.7ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:3.8 V ~ 36 V
Current - Supply:600μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)