 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Linear Technology  (LT1634AIS8-2.5#PBF)
Linear Technology LT1634AIS8-2.5#PBF
PartNo:
LT1634AIS8-2.5#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 909
Request Qty:
Description: IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:50mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:15μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:8μA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)