Linear Technology LT1634BCMS8-1.25#PBF
PartNo:
LT1634BCMS8-1.25#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 896
Request Qty:
Description: IC VREF SHUNT 1.25V 8MSOP
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.25V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:100mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:10μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:7μA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)