Linear Technology LT1790BCS6-3.3#TRMPBF
PartNo:
LT1790BCS6-3.3#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 798
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 3.3V SOT23-6
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:50μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:67μVrms
Voltage - Input:3.8 V ~ 18 V
Current - Supply:60μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)