Linear Technology LT1790ACS6-1.25#TRMPBF
PartNo:
LT1790ACS6-1.25#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 760
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 1.25V SOT23-6
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.25V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:10μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:14μVrms
Voltage - Input:2.6 V ~ 18 V
Current - Supply:60μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)