 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Linear Technology  (LT1634ACS8-1.25#PBF)
Linear Technology LT1634ACS8-1.25#PBF
PartNo:
LT1634ACS8-1.25#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 756
Request Qty:
Description: IC VREF SHUNT 1.25V 8SOIC
Product Information:
Packaging:Tube
Series:-
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.25V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:100mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:10μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:7μA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)