Linear Technology (LT1790ACS6-2.5#TRMPBF)
PartNo:
LT1790ACS6-2.5#TRMPBF
Manufacturers:
Linear Technology
Qty:
738
Request Qty:
Description:
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-6
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5mA
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:
32μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
48μVrms
Voltage - Input:
3 V ~ 18 V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)