Linear Technology (LT6656ACS6-4.096#TRMPBF)
PartNo:
LT6656ACS6-4.096#TRMPBF
Description:
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-6
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.096V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5mA
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:
30μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Voltage - Input:
4.596 V ~ 18 V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)