Linear Technology (LT1461BIS8-3.3#PBF)
PartNo:
LT1461BIS8-3.3#PBF
Manufacturers:
Linear Technology
Qty:
991
Request Qty:
Description:
IC VREF SERIES 3.3V 8SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
100mA
Tolerance:
±0.06%
Temperature Coefficient:
7ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:
8ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
9.6ppmrms
Voltage - Input:
3.8 V ~ 20 V
Current - Supply:
50μA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)