Linear Technology (LT1460GCZ-2.5#PBF)
PartNo:
LT1460GCZ-2.5#PBF
Manufacturers:
Linear Technology
Qty:
881
Request Qty:
Description:
IC VREF SERIES 2.5V TO92-3
Product Information:
Packaging:
Bulk
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
40mA
Tolerance:
±0.25%
Temperature Coefficient:
25ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:
10μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
10μVrms
Voltage - Input:
3.4 V ~ 20 V
Current - Supply:
165μA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)