Linear Technology (LT6656BCS6-2.048#TRMPBF)
PartNo:
LT6656BCS6-2.048#TRMPBF
Manufacturers:
Linear Technology
Qty:
808
Request Qty:
Description:
IC VREF SERIES 2.048V TSOT23-6
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.048V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
20ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:
30μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Voltage - Input:
2.548 V ~ 18 V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)