Linear Technology (LT1460KCS3-3.3#TRMPBF)
PartNo:
LT1460KCS3-3.3#TRMPBF
Description:
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
40mA
Tolerance:
±0.5%
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:
4μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
4μVrms
Voltage - Input:
4.2 V ~ 20 V
Current - Supply:
220μA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)