 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Linear Technology  (LT1460GCZ-2.5#PBF)
Linear Technology LT1460GCZ-2.5#PBF
PartNo:
LT1460GCZ-2.5#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 881
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 2.5V TO92-3
Product Information:
Packaging:Bulk
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:40mA
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:10μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:10μVrms
Voltage - Input:3.4 V ~ 20 V
Current - Supply:165μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)