Linear Technology LT1790ACS6-2.5#TRMPBF
PartNo:
LT1790ACS6-2.5#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 738
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 2.5V SOT23-6
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:32μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:48μVrms
Voltage - Input:3 V ~ 18 V
Current - Supply:60μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)