Linear Technology LT6656ACS6-4.096#TRMPBF
PartNo:
LT6656ACS6-4.096#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1064
Request Qty:
Description: IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-6
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):4.096V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0#1Hz to 10Hz:30μVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:4.596 V ~ 18 V
Current - Supply:1.5μA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)