Linear Technology LTC3531ES6-3.3#TRMPBF
PartNo:
LTC3531ES6-3.3#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 8262
Request Qty:
Description: IC REG BUCK BST SYNC 3.3V TSOT23
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Type:Step-Down (Buck), Step-Up (Boost)
Output Type:Fixed
Number of Outputs:1
Voltage - Output:3.3V
Voltage - Input:1.8 V ~ 5.5 V
Frequency - Switching:-
Current - Output:200mA
Synchronous Rectifier:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C